“Budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku sportowym w m. Lubno wraz z infrastrukturą towarzyszącą” Zadanie realizowane w formule „zaprojektuj-wybuduj”.

Postępowanie nr Z9/161829

Osoba kontaktowa: Jolanta Ratajczak j.ratajczak@lubiszyn.pl

Urząd Gminy Lubiszyn

Plac Jedności Robotniczej 1 66-433 Lubiszyn NIP: 5991170207
Data założenia postępowania: 2025-06-17

Terminy

Termin składania

2025-07-04 12:00

Termin otwarcia

2025-07-04 12:30

Termin zadawania pytań, który zobowiązuje zamawiającego do udzielenia odpowiedzi

2025-06-30 23:59

Szczegóły postępowania

Tryb postępowania

Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy

RIT.271.4.06.2025

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Progi postępowania

Biuletynowe

Data publikacji kwoty

2025-07-04 - 12:00:00

Kwota jaką zamawiający planuje przeznaczyć na realizację zamówienia

844020.10 PLN

Przedmiot postępowania

Opis przedmiotu

1)Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie przeprowadzenie robót budowlanych związanych z budową zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku sportowym w m. Lubno wraz z infrastrukturą towarzyszącą w formule zaprojektuj-wybuduj przy ul. Błękitnej, dz. nr 205/1, 66-450 Lubno, powiat gorzowski:

a) zaprojektowanie – tj. opracowanie zgodnie z przepisami kompletnej dokumentacji projektowej dla zamierzenia inwestycyjnego,

Zamawiający zastrzega, że wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji projektowej obejmującej zakres zadań z etapu I oraz etapu II. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się szczegółowo z zapisami dla poszczególnych etapów opisanych w programie funkcjonalno-użytkowym.

Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych I Etapu.

Etap II stanowił będzie przedmiot odrębnego postępowania.

b) wykonanie całego zakresu robót budowlanych dla etapu I, na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej,

c) zapewnienie nadzoru autorskiego – tj. pełnienie nadzoru autorskiego przez projektantów (autorów projektu) przez cały czas trwania inwestycji, w szczególności poprzez: udział projektantów w wizytach na terenie budowy, wpisy do dziennika budowy, weryfikację dokumentacji powykonawczej w zakresie jej zgodności z faktycznym wykonaniem robót. Weryfikacja dokumentacji zostanie potwierdzona poprzez oświadczenie projektantów –autorów projektu, załączone do dokumentacji powykonawczej.

Przewidywana realizacja prac w dwóch etapach, przy czym niniejszy przedmiot zamówienia obejmuje etap I tj:

ETAP I

- prace przygotowawcze, projektowe i obsługa inwestorska (mapa do celów projektowych, obsługa geodezyjna, dokumentacja projektowo – kosztorysowa itp.),

- wykonanie brakującej części ogrodzenia działki,

- wykonanie budynku zaplecza sportowego wraz z wyposażeniem,

- montaż tablicy informacyjnej,

- wykonanie przyłącza wodociągowego,

- wykonanie przyłącza kanalizacyjnego,

- wykonanie przyłącza elektrycznego,

- wykonanie stojaków na rowery.

2) W zakresie dokumentacji w szczególności należy uwzględnić:

a) opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie w imieniu zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień i dokumentów technicznych potrzebnych do wykonania przedmiotu zamówienia,

b) uzyskanie uzgodnień z dostawcami mediów,

c) przedłożenie do akceptacji rysunków wykonawczych i szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót instalacyjnych i budowlanych przed ich skierowaniem do realizacji, w aspekcie ich zgodności z ustaleniami Programu Funkcjonalno - Użytkowego, umowy oraz projekty budowlane,

d) wykonanie harmonogramu realizacji inwestycji - w uzgodnieniu z zamawiającym, Zamawiający oczekuje, że wykonawca zrealizuje zakres prac w 2025 roku odpowiadający zaangażowaniu finansowemu na kwotę 220 000,00 zł brutto, co wykonawca powinien uwzględnić w sporządzanym harmonogramie.

e) opracowanie dokumentacji projektowej obejmującą wszystkie branże wchodzące w skład planowanej inwestycji,

f) opracowanie kalkulacji kosztów dla poszczególnych branż (przedmiary i kosztorysy inwestorskie we wszystkich branżach),

g) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót,

h) na podstawie opracowanego projektu uzyskanie wszystkich wymaganych prawem pozwoleń i uzgodnień właściwych organów.

3) Forma i zakres dokumentacji projektowej musi spełniać wymogi:

a) Ustawa Prawo Budowlane (Dz. U. z dnia 7 lipca 1994 r. nr 89 poz. 414 z późn. zmianami),

b)Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2020 r. poz. 1609 z późn. zmianami),

c)Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454 z późn. zmianami),

d) Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458 z późn. zmianami).

4) Dokumentacja projektowa, służąca do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, składać się ma z:

- projektu budowlanego,

- projektu wykonawczego z wymaganymi branżami.

5) Wykonawca jest zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji powykonawczej z naniesionymi w sposób czytelny wszystkimi zmianami wprowadzonymi w trakcie budowy. Do dokumentacji powykonawczej powinien załączyć dokument z obliczeniami przedstawiającymi osiągnięcie efektu ekologicznego oraz ekonomicznego wykonanej modernizacji.

Dokumentacja powinna zostać opracowana i przekazana w wersji elektronicznej na płycie CD, DVD lub pamięci przenośnej w formacie plików PDF, ATH i DWG (AutoCAD lub kompatybilnym). Poza tym wykonawca sporządzi taką ilość egzemplarzy dokumentacji projektowej, jaka jest potrzebna do uzyskania wymaganych pozwoleń, decyzji i opinii.

Wykonawca dołączy do projektu oświadczenie, że jest on wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami, normami, wytycznymi, oraz że został on wykonany w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

6) Zamawiający udzieli wykonawcy projektu stosowne upoważnienia do występowania w jego imieniu w stosunku do innych podmiotów. Projekt budowlany przed złożeniem na pozwolenie na budowę musi zostać zatwierdzony przez zamawiającego.

7) W rozwiązaniach projektowych muszą być stosowane wyroby (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania.

8) Dokumentacja projektowa ma określać parametry techniczne i wymagania dla zastosowanych wyrobów.

9) Wskazywane w dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem umowy, materiały, urządzenia i inne elementy powinny być opisywane za pomocą parametrów technicznych, funkcjonalnych, użytkowych, itp., tzn. bez podawania znaków towarowych, patentów czy pochodzenia. Jeżeli konieczne będzie wskazanie znaku towarowego/patentu/pochodzenia jakiegoś materiału, urządzenia itd. (co jest możliwe tylko w przypadkach dopuszczonych ustawą Prawo zamówień publicznych) to do każdego takiego przypadku Wykonawca zobowiązany jest uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego na użycie znaku towarowego/patentu/pochodzenia i dołączyć do dokumentacji szczegółowe, obiektywne uzasadnienie użycia w danym przypadku znaku towarowego/patentu/pochodzenia, na którym uzyska stosowną, pisemną zgodę Zamawiającego. W takich przypadkach należy wskazać co najmniej dwa materiały/urządzenia, itd. i zaznaczyć że jest to tylko przykład, pisząc jednocześnie, że dopuszcza się produkty równoważne. Oprócz dopuszczenia równoważności Wykonawca zobowiązany jest również do podania wszystkich wymaganych parametrów materiału/urządzenia itd., które pozwolą następnie ocenić równoważność zaproponowanego przez wykonawcę robót budowlanych lub dostawcę wyposażenia materiału/urządzenia itd. W przypadku zakwestionowania, przez którąś z instytucji kontrolujących postępowania prowadzone w oparciu o przedmiot niniejszej umowy, zasadności użycia przez Wykonawcę znaku towarowego/patentu/pochodzenia materiału/urządzenia itd., i uznania takiego użycia za niezgodnego z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2024.1320 t.j. )Wykonawca poniesie wszelkie finansowe koszty wynikające z takiego zakwestionowania – zrefinansuje Zamawiającemu wszelkie nałożone na Zamawiającego korekty i kary wynikające ze wskazania w dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem umowy, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia materiału, urządzenia, itd. Obowiązek zrefinansowania przez Wykonawcę kar nałożonych w ww. okolicznościach dotyczy także sytuacji gdy Zamawiający wyrazi zgodę na użycie znaku towarowego/patentu/pochodzenia jakiegoś materiału, urządzenia, itd., a instytucja kontrolująca zakwestionuje przygotowane przez Wykonawcę uzasadnienie użycia znaku towarowego/patentu/pochodzenia jakiegoś materiału, urządzenia, itd.

10) Wykonawca zrealizuje prace projektowe, a także roboty budowlane na swój koszt i ryzyko oraz zapewni obsługę geodezyjną w związku z wykonywanymi przez siebie robotami, a także obsługę administracyjną, niezbędną do realizacji przedmiotu zamówienia.

4) W ramach realizacji zadania Wykonawca zobowiązany będzie:

a) do uzyskania wszelkich zgód i pozwoleń na realizację inwestycji, w tym pozwolenia na użytkowanie bądź zgłoszenia o zakończeniu robót, w zależności od wymagań formalnych związanych z procesem inwestycyjnym prowadzonym na podstawie sporządzonej dokumentacji.

b)do opracowania dokumentacji projektowej, tj. projektów wykonawczych na podstawie załączonego programu funkcjonalno-użytkowego wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii, pozwoleń, decyzji itp.,a następnie wykonanie robót budowlanych związanych z budową zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku sportowym w m. Lubno wraz z infrastrukturą towarzyszącą w formule zaprojektuj-wybuduj.

Wykonawca robót jest odpowiedzialny za jakość ich wykonania oraz za ich zgodność z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną, poleceniami inspektora nadzoru oraz sztuką budowlaną.

5) Wykonawca robót odpowiedzialny będzie za:

a) jakość wykonania zgodnie z obowiązującymi Polskimi Normami, przepisami Techniczno - Budowlanymi, instrukcjami i dokumentacją techniczno–rozruchową producentów,

b) zgodność z dokumentacją techniczną, specyfikacją techniczną i poleceniami, inspektora nadzoru,

c) jakość zastosowanych materiałów,

d) zabezpieczenie terenu budowy,

e) ochronę środowiska w czasie wykonania robót,

f) ochronę przeciwpożarową,

g) ochronę własności publicznej i prawnej

h) bezpieczeństwo i higienę pracy,

i) ochronę i utrzymanie robót,

j) stosowanie się do prawa i innych przepisów.

6) Wykonawca ponosił będzie odpowiedzialność za dokładne wyznaczenie wszystkich elementów robót z wymiarami określonymi w dokumentacji projektowej lub przekazanymi na piśmie przez inwestora. Następstwa jakiegokolwiek błędu spowodowanego przez wykonawcę zostaną poprawione przez wykonawcę na własny koszt. Sprawdzenie wytyczenia robót przez inwestora nie zwalnia wykonawcy od odpowiedzialności za ich dokładność. Decyzje inwestora dotyczące akceptacji lub odrzucenia materiałów i elementów robót będą oparte na wymaganiach sformułowanych w kontrakcie, dokumentacji projektowej i ST, a także w normach i wytycznych. Przy podejmowaniu decyzji inwestor uwzględni wyniki badań materiałów i robót, rozrzuty normalnie występujące przy produkcji i przy badaniach materiałów, doświadczenia z przeszłości, wyniki badań naukowych oraz inne czynniki wpływające na rozważaną kwestię. Polecenia inwestora będą wykonywane nie później niż w czasie przez niego wyznaczonym, po ich otrzymaniu przez wykonawcę, pod groźbą zatrzymania robót. Skutki finansowe z tego tytułu ponosi wykonawca.

7) Wykonawca zobowiązany będzie do ustalenia zakresu ilościowego w oparciu o między innymi: Program Funkcjonalno – Użytkowy, Dokumentację Projektową, Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, Przedmiar Robót oraz konieczną wizję lokalną. Niezgodność ilościowa robót pomiędzy wartościami orientacyjnymi wskazanymi w Programie Funkcjonalno - Użytkowym, a faktycznie koniecznymi do wykonania nie jest podstawą domagania się przez Wykonawcę uwzględnienia robót dodatkowych,

chyba że ustalone to będzie według odrębnej umowy pomiędzy Wykonawcą Zamawiającym

Opracowanie Dokumentacji Projektowej winno być wykonane zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej obowiązującymi w dniu wydania jej Zamawiającemu.

8) Wykonawca, przy opracowywaniu Dokumentacji Projektowej, zobowiąże się:

a) zastosować optymalne rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe,

w celu uzyskania nowoczesnych i właściwych standardów dla tego typu zadania inwestycyjnego, które ma być w oparciu o nią wykonane,

b) ponieść wszelkie opłaty za pozyskiwane w ramach realizacji Dokumentacji Projektowej - decyzje, uzgodnienia i opinie,

c) opracować Dokumentację Projektową kompletną z punktu widzenia zadania inwestycyjnego, które ma być wykonane na jej podstawie, spójnej i skoordynowanej we wszystkich specjalnościach, a w szczególności posiadającej niezbędne uzgodnienia,

d) przedstawiającej rozwiązania szczegółowe w zakresie umożliwiającym realizację zadania inwestycyjnego, które ma być wykonane na jej podstawie, bez dodatkowych opracowań i uzupełnień.

9) Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji, opinii, zatwierdzeń i innych dokumentów koniecznych do realizacji robót budowlanych.

10) W ramach wykonywania obowiązków wynikających z SWZ i zawartej umowy, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia wykonywania przez autora Dokumentacji Projektowej („Projektanta”) podstawowych obowiązków wynikających z art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (Dz.U.2024.725 t.j. ze zm. ), a ponadto do zapewnienia wykonywania przez Projektanta w szczególności następujących czynności:

a) stwierdzenia w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji inwestycji z projektem,

b) wyjaśnianie wątpliwości powstałych w toku realizacji budowlanych wykonywanych na podstawie projektu,

c) uzgadniania z zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do materiałów i konstrukcji przewidzianych

w opracowaniach projektowych powstałych w ramach realizacji niniejszej umowy,

d) udziału w odbiorze inwestycji,

e) udzielania stosownych porad i wskazówek oraz bieżące wyjaśnienie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowalnych,

f) w przypadku wystąpienia konieczności dokonywania zmian w opracowaniach projektowych powstałych w ramach realizacji zawartej umowy z przyczyn zależnych od wykonawcy lub Projektanta – dokonywanie stosownych zmian.

11) Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia kosztorysu ofertowego, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego oraz załączonego przedmiaru. Program funkcjonalno-użytkowy jest dokumentem pomocniczym i nie zwalniają Wykonawcy z dokonania wizji lokalnej, przy czym Zamawiający nie określa, że wizja lokalna jest obowiązkowa, lecz wskazana dla sporządzenia jak najbardziej precyzyjnej oferty.

Kosztorys ofertowy nie służy do rozliczenia kosztorysowego robót (umowa ryczałtowa), ale służy jedynie do obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku odstąpienia od umowy lub rezygnacji Zamawiającego z wykonania części przedmiotu umowy lub w przypadku wystąpienia robót zamiennych.

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz ze sporządzoną w toku prac Dokumentacją projektową, złożył Zamawiającemu kosztorys wskazujący sposób wyliczenia ceny ofertowej robót budowlanych z podziałem na branże i zakres rzeczowy zamówienia. W kosztorysie należy także w odrębnej pozycji ująć cenę dokumentacji projektowej.

12) Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie wykonanie części zadań związanych z promocją zadania inwestycyjnego (projektu). Promocja polegać będzie m.in. na informowaniu społeczności lokalnej o otrzymanym przez Zamawiającego dofinansowaniu poprzez wykonanie i ustawienie 1 sztuki tablicy informacyjnej (w miejscu realizowanego przedsięwzięcia) wraz z rozpoczęciem inwestycji (w lokalizacji uzgodnionej z zamawiającym zawierającej nazwę zadania i logotyp. Dokładny wymiar tablicy oraz nazwa zostanie przekazana wykonawcy na etapie realizacji zadania).

Zamawiający przekaże Wykonawcy wzór tablicy wraz z informacjami, jakie mają się na niej znajdować. W okresie realizacji wykonawca jest zobowiązany do jej utrzymania w należytym stanie.

13) Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

Szczegółowyopis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru zamówienia określają:

- program funkcjonalno-użytkowy - załącznik nr 1 do SWZ,

- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ.

1/ Minimalny wymagany okres gwarancji wynosi 36 miesięcy,

2/ Wymagany okres rękojmi wynosi 5 lat na wykonany przedmiot zamówienia.

Wspólny Słownik Zamówień:

· 45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę

· 45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych

· 45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

· 45112000-5 Roboty w zakresie usuwania gleby

· 45113000-2 Roboty na placu budowy

· 45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

· 45231000-5 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

· 45236119-7 Naprawa boisk sportowych

· 71300000-1 Usługi inżynieryjne

· 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

· 71321000-4 Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

· 71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

· 71330000-0 Różne usługi inżynieryjne

· 71332000-4 Geotechniczne usługi inżynieryjne

· 71500000-3 Usługi związane z budownictwem

· 71510000-6 Usługi badania terenu

· 71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego

· 71521000-6 Usługi nadzorowania placu budowy

· 71700000-5 Usługi nadzoru i kontroli

6) Wymagania w stosunku do materiałów

a) Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych określonych w dokumentacji projektowej oraz niniejszej SWZ.

b) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych

c) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa jakości).

d) Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia z użyciem materiałów równoważnych do wymienionych w dokumentacji projektowej, pod warunkiem, że ich parametry będą odpowiadały parametrom techniczno – użytkowym określonym w dokumentacji projektowej. Udokumentowanie równoważności materiałów lub urządzeń w stosunku do projektowanych należy do obowiązku Wykonawcy.

e) Jeżeli dokumentacja opisująca przedmiot zamówienia, w tym dokumentacja projektowa wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego.

Pod pojęciem „minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych, jakościowych i funkcjonalnych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Oznacza że wskazaniom tym towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.

f) Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) w sytuacji gdyby w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust.3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne".

g) Na każde żądanie Zamawiającego, w tym przed rozpoczęciem stosowania materiałów i urządzeń przewidzianych do zastosowania przy realizacji niniejszego zamówienia, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty potwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i stosowania w budownictwie.

h) Kryteria stosowane w celu oceny równoważności Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne z opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że zaproponowane przez niego materiały i/lub urządzenia spełniają (są równoważne) wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie nazwy (typy, rodzaje) i producentów przyjętych do wyceny i zastosowania przy realizacji zamówienia oferowanych produktów i/lub systemów oraz przedłożyć odpowiednie dokumenty (w języku polskim) opisujące parametry techniczne oraz producenta, wymagane przepisami certyfikaty i inne dokumenty, pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ. Zastosowane materiały i urządzenia winny być dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.

i) W przypadku niewskazania przez Wykonawcę w ofercie rozwiązania równoważnego Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ i jej załącznikach.

j) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia do czasu ich wbudowania przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez inspektora nadzoru.

k) Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia.

l) Zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. Dokumentacja projektowa musi być dostosowana do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym musi zapewniać dostępność dla osób niepełnosprawnych poprzez przyjęcie rozwiązań projektowych z uwzględnieniem braku elementów i barier architektonicznych.

Zamawiający umożliwiaWykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej i jednocześnie informuje ,że Program Funkcjonalno- Użytkowy oraz wzór umowy stanowią podstawę do ustalenia ceny ryczałtowej za wykonanie przedmiotu zamówienia bez konieczności dokonywania wizji lokalnej.

1) w celu odbycia wizji lokalnej Wykonawca winien skontaktowaćsięz Zamawiającym w celu umówienia daty i godziny odbycia wizji,

Referat Infrastruktury Technicznej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Lubiszyn, ul. Myśliborska 9, 66-433 Lubiszyn, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00(nr telefonu 095 727 71 46).

2) umówienie wizji lokalnej musi nastąpićna min. 24 godziny przed planowanym terminem jej odbycia;

3) odbycie wizji lokalnej jest możliwe w godz. 8:00 – 15.00, od poniedziałku do piątku, w dni robocze dla Zamawiającego. Odbycie wizji lokalnej musi sięrozpocząći zakończyćwe wskazanych godzinach.

4.TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

W ciągu 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy, nie później niż do dnia 31.05.2026 r.


Załączniki

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu RIT.271.4.06.2025.pdf 150.10 KB 04.07.2025 - 12:51:36
Ogłoszenie o zamówieniu.pdf 87.12 KB 17.06.2025 - 11:50:55
RIT.271.4.06.2025 SWZ.pdf 766.33 KB 17.06.2025 - 11:50:55
Załacznik nr 1 Program funkcjonalno-uzytkowy_pod.pdf 1.22 MB 17.06.2025 - 11:50:55
Załącznik nr 2-12 do SWZ.doc 109.06 KB 17.06.2025 - 11:50:55
Załącznik nr 5 -Formularz ofertowy.doc 53.25 KB 17.06.2025 - 11:50:55
Załącznik nr 6 Wzór umowy (zaprojektuj-wybuduj).pdf 550.31 KB 17.06.2025 - 11:50:55
Załacznik nr 1 do umowy - Harmonogram rzeczowo-finansowy.xlsx 13.80 KB 17.06.2025 - 11:50:55

Dodatkowe informacje

Warunki korzystania z platformy

  1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
  2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
  3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade, zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
  4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Deklaracja dostępności