Budowa żłobka gminnego wraz z infrastrukturą techniczną, pierwszym wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu w miejscowości Baczyna
Postępowanie nr Z5/161829
Urząd Gminy Lubiszyn
Plac Jedności Robotniczej 1 66-433 Lubiszyn NIP: 5991170207Terminy
Termin składania
Termin otwarcia
Termin zadawania pytań, który zobowiązuje zamawiającego do udzielenia odpowiedzi
Termin zadawania pytań
Szczegóły postępowania
Tryb postępowania
Znak sprawy
Rodzaj zamówienia
Progi postępowania
Przedmiot postępowaniaa
Opis przedmiotu
1.Przedmiotem zamówienia jest budowa żłobka gminnego wraz z infrastrukturą techniczną ,pierwszym wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Baczyna przy ul. Uroczej, na terenie działki o numerze ewidencyjnym 132/2,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym zakres robót,wyposażenie i aranżacja obiektu budowlanego oraz technologia wykonania zawarte są w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (stwiorb) stanowiących załączniki do SWZ.
Wykonawca zrealizuje roboty na swój koszt i ryzyko oraz zapewni obsługę geodezyjną w związku z wykonywanymi przez siebie robotami, a także obsługę administracyjną, niezbędną do realizacji przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem inwestycji jest budowa żłobka obejmująca:
1) budowę żłobka gminnego zgodnie z zakresem wynikającym z dokumentacji projektowej, wraz z aranżacją pomieszczeń i wyposażeniem opisanym w dokumentacji projektowej, układem komunikacyjnym i nawierzchniami utwardzonymi,
2) plac zabaw,
3) ogrodzenie,
4) miejsce na pojemniki do gromadzenia odpadów stałych,
5) urządzenia budowlane związane z obiektem kubaturowym i sposób odprowadzenia ścieków,
6) ukształtowanie terenu,
7) zieleń,
Wspólny Słownik Zamówień-KOD CPV:
· 45215221-2 Roboty budowlane w zakresie ośrodków opieki dziennej
· 45111300-1 Roboty rozbiórkowe
· 45111291-4 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
· 45262520-2 Roboty murowe
· 45320000-6 Roboty izolacyjne
· 45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej
· 45421131-1 Instalowanie drzwi
· 45431100-8 Kładzenie terakoty
· 45410000-4 Tynkowanie
· 45442120-4 Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych
· 45443000-4 Roboty elewacyjne
· 45261214-7 Kładzenie dachów bitumicznych
· 44112220-6 Podłogi z tworzyw sztucznych
· 45443000-4 Roboty elewacyjne
· 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
· 44112310-4 Ścianki działowe
· 45331100-7 Instalowanie centralnego ogrzewania
· 45331210-1 Instalowanie wentylacji
· 45231300-8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do
odprowadzania ścieków
· 45332200-5 Roboty instalacyjne hydrauliczne
· 45332300-6 Roboty instalacyjne kanalizacyjne
· 39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
· 39221000-7 - Sprzęt kuchenny
· 39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
· 39112000-0 – Krzesła
· 39121200-8 – Stoły
· 39143116-2 Łóżeczka
• 44410000-7 Artykuły łazienkowe i kuchenne
· 32000000-3- Sprzęt radiowy, telewizyjny
2. W zakresie zamówienia obejmującego pierwsze wyposażenie żłobka gminnego zgodnie z załączoną do SWZ dokumentacją projektowąWykonawca zobowiązany jest w ramach realizacji przedmiotu zamówienia do sporządzenia 3 (trzech) wariantów aranżacji wnętrz wraz z pierwszym wyposażeniem odpowiadającym dokumentacji projektowej , a po uzyskaniu akceptacji zamawiającego do zrealizowania wybranego wariantu.
Pierwsze wyposażenie powinno obejmować elementy wymienione w dokumentacji projektowej, oraz wszystkie wynikające z zaakceptowanej przez zamawiającego aranżacji wnętrz, w tym m.in.:
1) wyposażenie poszczególnych sal (meble, łóżeczka, szafki, stoliki , krzesełka, przewijaki)
2) wyposażenie zaplecza kuchennego (meble, miejsce do podgrzewania pokarmów, urządzenia do sterylizacji butelek i smoczków,
3) wyposażenie sanitariatów (suszarki do rąk, dozowniki na mydło, pojemniki na ręczniki papierowe, kosze na śmieci, lustra, wieszaki),
4) pozostałe elementy takie jak: rolety okienne lub żaluzje drewniane wewnętrzne oraz rolety zewnętrzne, wyposażenie szatni, oświetlenie poszczególnych pomieszczeń, wystrój ścian, zgodnie z wybranym projektem aranżacji wnętrz.
Wykonawca zobowiązany jest do dostawy wyposażenia i sprzętu fabrycznie nowych, pełnowartościowych, wolnych od wad, w pełni sprawnych, pozbawionych praw i obciążeń osób trzecich.
Wykonawca zobowiązany jest zgłosić Zamawiającemu poszczególną partię dostaw w terminie, co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem każdej dostawy.
Wykonawca dostarczy urządzenia i sprzęt kompletny posiadający wszelkie kable, podzespoły itp. niezbędne do jego prawidłowego użytkowania.
Jeżeli jest to uzasadnione rodzajem przedmiotu zamówienia, zakres zamówienia obejmuje także montaż, instalację i uruchomienie, a w przypadku sprzętu elektronicznego także wstępne przeszkolenie.
Wykonawca zobowiązany będzie przy rozliczeniu końcowym z zamawiającym sporządzić i dołączyć do protokołu przy odbiorze końcowym specyfikację pierwszego wyposażenia dla każdego z pomieszczeń oddzielnie, z podaniem rodzaju przedmiotu, ilości, wartości netto i brutto.
Specyfikacja ta musi być zgodna z dokumentacją projektową.
Obowiązki Wykonawcy
1) Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie wykonanie części zadań związanych z promocją zadania inwestycyjnego (projektu) Promocja polegać będzie m.in. na informowaniu społeczności lokalnej o otrzymanym przez Zamawiającego dofinansowaniu poprzez wykonanie i ustawienie 1 sztuki tablicy informacyjnej wraz z rozpoczęciem inwestycji (w lokalizacji uzgodnionej z zamawiającym o wymiarach min. 120 x 60 m. Zamawiający przekaże Wykonawcy wzór tablicy wraz z informacjami, jakie mają się na niej znajdować. W okresie realizacji wykonawca jest zobowiązany do jej utrzymania w należytym stanie.
2)Wykonawca zobowiązany jest sporządzić kosztorys ofertowy, który przedstawi Zamawiającemu przed podpisaniem umowy. Kosztorys ofertowy nie służy do rozliczenia kosztorysowego robót , ale służy jedynie do obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku odstąpienia od umowy lub rezygnacji Zamawiającego z wykonania części przedmiotu umowy lub w przypadku wystąpienia robót zamiennych. Do wyliczeń tego wynagrodzenia będą miały zastosowanie ceny jednostkowe określone w kosztorysie ofertowym stanowiącym do umowy z wykonawcą
3) Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych określonych w dokumentacji projektowej oraz niniejszej SWZ.
4) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych
5) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa jakości).
7) Jeżeli dokumentacja opisująca przedmiot zamówienia, w tym dokumentacja projektowani wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego.
Pod pojęciem „minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych, jakościowych i funkcjonalnych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Oznacza że wskazaniom tym towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
8) Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) w sytuacji gdyby w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, w tym w dokumentacji projektowej, , zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust.3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne".
9) Na każde żądanie Zamawiającego, w tym przed rozpoczęciem stosowania materiałów i urządzeń przewidzianych do zastosowania przy realizacji niniejszego zamówienia, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty potwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i stosowania w budownictwie.
10) Kryteria stosowane w celu oceny równoważności Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne z opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że zaproponowane przez niego materiały i/lub urządzenia spełniają (są równoważne) wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie nazwy (typy, rodzaje) i producentów przyjętych do wyceny i zastosowania przy realizacji zamówienia oferowanych produktów i/lub systemów oraz przedłożyć odpowiednie dokumenty (w języku polskim) opisujące parametry techniczne oraz producenta, wymagane przepisami certyfikaty i inne dokumenty, pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ. Zastosowane materiały i urządzenia winny być dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
11) W przypadku niewskazania przez Wykonawcę w ofercie rozwiązania równoważnego Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ i jej załącznikach.
12) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia do czasu ich wbudowania przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez inspektora nadzoru.
13) Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia.
14) Zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych .
15) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia pełnej procedury dotyczącej zgłoszenia wykonanego obiektu budowlanego do właściwego zakładu energetycznego jako posiadającego mikroinstalację. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu kompletne wnioski o zawarcie umowy na dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej w rozliczeniu net-biling wraz z wymaganymi załącznikami w zakresie instalacji fotowoltaicznej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
- dokumentacja projektowa, STWIORB i przedmiar - załącznik nr 1 do SWZ,
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest przed złożeniem oferty do dokonania wnikliwej analizy dokumentacji projektowej. Przedmiot zamówienia musi być zrealizowany zgodnie z załączoną do postępowania dokumentacją projektową, jeżeli wystąpią rozbieżności pomiędzy dokumentacją, a np. przedmiarem wykonawca powinien to uwzględnić w składanej ofercie i wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą dokument nadrzędny nad dokumentem pomocniczym -przedmiarem i nie będzie to stanowiło podstawy do jakiegokolwiek roszczenia ze strony wykonawcy.
Z uwagi na formę wynagrodzenia ryczałtowego przedmiar robót załączony do SWZ nie jest dokumentem podstawowym do wyceny oferty. Przedmiar robót należy traktować jako dokument pomocniczy. Załączony przedmiar robót stanowi podstawę do sporządzenia kosztorysu ofertowego, jest opracowaniem wtórnym wykonanym na podstawie projektu. Zawarte w przedmiarze robót zestawienia mają zobrazować skalę robót budowlanych i dostaw, i pomóc wykonawcy w oszacowaniu kosztów inwestycji. Przedmiar robót jest dokumentem pomocniczym i nie zwalnia Wykonawcy z dokonania wizji lokalnej, przy czym Zamawiający nie określa, że wizja lokalna jest obowiązkowa, lecz wskazana dla sporządzenia jak najbardziej precyzyjnej oferty.
Zamawiający umożliwia Wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej terenu przeznaczonego pod budowę i umożliwi wgląd do dokumentacji i jednocześnie informuje ,że Dokumentacja Projektowa, STWIORB oraz wzór umowy stanowią podstawę do ustalenia ceny ryczałtowej za wykonanie przedmiotu zamówienia bez konieczności dokonywania wizji lokalnej.
1) w celu odbycia wizji lokalnej Wykonawca winien skontaktować się z Zamawiającym w celu umówienia daty i godziny odbycia wizji,
Referat Infrastruktury Technicznej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Lubiszyn, ul. Myśliborska 9, 66-433 Lubiszyn, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00 (nr telefonu 095 727 71 46).
2) umówienie wizji lokalnej musi nastąpić na min. 24 godziny przed planowanym terminem jej odbycia;
3) odbycie wizji lokalnej jest możliwe w godz. 8:00 – 15.00, od poniedziałku do piątku, w dni robocze dla Zamawiającego. Odbycie wizji lokalnej musi się rozpocząć i zakończyć we wskazanych godzinach.
1/ Minimalny wymagany okres gwarancji wynosi 36 miesięcy ,( nie dotyczy drobnego sprzętu gospodarczego)
4.TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Przedmiot zamówienia –roboty budowlane i dostawy należy wykonać w terminie 11 miesięcy od dnia podpisania umowy nie później niż do 31 maja 2026 roku.
Przedmiot zamówienia - projekty aranżacji wnętrz Wykonawca dostarczy w ciągu 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy, a pozycja ta powinna być ujęta w harmonogramie rzeczowo-finansowym zadania w opisie etapu.
Lista pytań
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
Brak wyników do wyświetlenia |
Załączniki
Dodatkowe informacje
Warunki korzystania z platformy
- Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
- Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
- Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade, zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
- Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.