Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Lubiszyn, w ramach dofinansowania inwestycji z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Postępowanie nr Z78/38512
Urząd Gminy Lubiszyn
Plac Jedności Robotniczej 1 66-433 Lubiszyn NIP: 5991170207Terminy
Termin składania
Termin otwarcia
Termin zadawania pytań, który zobowiązuje zamawiającego do udzielenia odpowiedzi
Szczegóły postępowania
Tryb postępowania
Znak sprawy
Rodzaj zamówienia
Progi postępowania
Data publikacji kwot
Kwoty jaką zamawiający planuje przeznaczyć na realizację zamówienia
Część 2: Termomodernizacja sali wiejskiej w Lubnie - 2058651 PLN
Część 3: Termomodernizacja sali wiejskiej w Ściechowie - 1016164.5 PLN
Przedmiot postępowania
Opis przedmiotu
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Lubiszyn wraz z niezbędną modernizacją określoną w programie funkcjonalno-użytkowym dla danej części (zadania).
Zadanie podzielone jest na 3 części, każdy z wykonawców może złożyć ofertę w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej tj. projektów wykonawczych na podstawie załączonych programów funkcjonalno-użytkowych wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii, pozwoleń, decyzji itp., a następnie wykonanie robót budowlanych związanych z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej w Gminie Lubiszyn w trybie zaprojektuj i wybuduj.
Zadania w ramach przedmiotu zamówienia, podzielone są na trzy części (trzy zadania), tj:
1. Część I (zadanie 1) – Termomodernizacja szkoły podstawowej w Stawie
Zamawiający zastrzega, że wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty budowlane związane z montażem stolarki okiennej i drzwiowej oraz prace instalacyjne wewnętrzne w budynku szkoły podstawowej w okresie wakacyjnym, kiedy w placówce nie przebywają uczniowie.
2. Część II (zadanie 2) – Termomodernizacja sali wiejskiej w Lubnie;
3. Część III (zadanie 3) – Termomodernizacja sali wiejskiej w Ściechowie.
4. Opracowanie Dokumentacji Projektowej winno być wykonane zgodnie
z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, obowiązującymi przepisami, normami
i zasadami wiedzy technicznej obowiązującymi w dniu wydania jej Zamawiającemu.
5. Wykonawca, przy opracowywaniu Dokumentacji Projektowej, zobowiązuje się:
1) zastosować optymalne rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe,
w celu uzyskania nowoczesnych i właściwych standardów dla tego typu zadania inwestycyjnego, które ma być w oparciu o nią wykonane,
2) ponieść wszelkie opłaty za pozyskiwane w ramach realizacji Dokumentacji Projektowej - decyzje, uzgodnienia i opinie,
3) opracować Dokumentację Projektową kompletną z punktu widzenia zadania inwestycyjnego, które ma być wykonane na jej podstawie, spójnej
i skoordynowanej we wszystkich specjalnościach, a w szczególności posiadającej niezbędne uzgodnienia,
4) przedstawiającej rozwiązania szczegółowe w zakresie umożliwiającym realizację zadania inwestycyjnego, które ma być wykonane na jej podstawie, bez dodatkowych opracowań i uzupełnień.
6. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji, opinii, zatwierdzeń i innych dokumentów koniecznych do realizacji robót budowlanych.
7. W ramach wykonywania obowiązków z niniejszej umowy, Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wykonywania przez autora Dokumentacji Projektowej („Projektanta”) podstawowych obowiązków wynikających z art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (tj.: Dz.U. z 2021 r., poz. 2351),
a ponadto do zapewnienia wykonywania przez Projektanta w szczególności następujących czynności:
1) stwierdzenia w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji inwestycji z projektem,
2) wyjaśnianie wątpliwości powstałych w toku realizacji budowlanych wykonywanych na podstawie projektu,
3) uzgadniania z zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do materiałów i konstrukcji przewidzianych
w opracowaniach projektowych powstałych w ramach realizacji niniejszej umowy,
4) udziału w odbiorze inwestycji,
5) udzielania stosownych porad i wskazówek oraz bieżące wyjaśnienie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych,
6) w przypadku wystąpienia konieczności dokonywania zmian w opracowaniach projektowych powstałych w ramach realizacji niniejszej umowy z przyczyn zależnych od wykonawcy lub Projektanta – dokonywanie stosownych zmian.
Wykonawca zrealizuje prace projektowe, a także roboty budowlane na swój koszt i ryzyko oraz zapewni obsługę geodezyjną w związku z wykonywanymi przez siebie robotami, a także obsługę administracyjną, niezbędną do realizacji przedmiotu zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia kosztorysu ofertowego, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego dla danej części/zadania. Program funkcjonalno-użytkowy jest dokumentem pomocniczymi nie zwalnia Wykonawcy z dokonania wizji lokalnej, przy czym Zamawiający nie określa, że wizja lokalna jest obowiązkowa, lecz wskazana dla sporządzenia jak najbardziej precyzyjnej oferty.
Wykonawca zobowiązany jest sporządzić i załączyć wraz z formularzem oferty kosztorys ofertowy.
Kosztorys ofertowy nie służy do rozliczenia kosztorysowego robót (umowa ryczałtowa), ale służy jedynie do obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy
w przypadku odstąpienia od umowy lub rezygnacji Zamawiającego z wykonania części przedmiotu umowy lub w przypadku wystąpienia robót zamiennych. Do wyliczeń tego wynagrodzenia będą miały zastosowanie ceny jednostkowe określone w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 3 do umowy z wykonawcą.
Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie wykonanie części zadań związanych z promocją zadania inwestycyjnego (projektu). Promocja polegać będzie m.in. na informowaniu społeczności lokalnej o otrzymanym przez Zamawiającego dofinansowaniu poprzez:
a) wykonanie i ustawienie 1 sztuki tablicy informacyjnej wraz z rozpoczęciem inwestycji (w lokalizacji uzgodnionej z zamawiającym o wymiarach min. 1,80 x 1,20 m. Zamawiający przekaże Wykonawcy wzór tablicy wraz z informacjami, jakie mają się na niej znajdować. W okresie realizacji wykonawca jest zobowiązany do jej utrzymania w należytym stanie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
- program funkcjonalno-użytkowy - załącznik nr 8 do SWZ,
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 7 do SWZ.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ
Załączniki
Dodatkowe informacje
Warunki korzystania z platformy
- Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
- Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
- Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade, zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
- Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.