progress_icon

Data założenia postępowania: 2023-03-13

Urząd Gminy Lubiszyn

Plac Jedności Robotniczej 1

66-433 Lubiszyn

NIP: 5991170207

Osoba kontaktowa:

Magdalena Sobierajczyk

tel:

e-mail: m.sobierajczyk@lubiszyn.pl

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Lubiszyn, w ramach dofinansowania inwestycji z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

POSTĘPOWANIE NR Z78/38512

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: RIT.271.4.04.2023

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Lubiszyn wraz z niezbędną modernizacją określoną w programie funkcjonalno-użytkowym dla danej części (zadania).

Zadanie podzielone jest na 3 części, każdy z wykonawców może złożyć ofertę w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia.

Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej tj. projektów wykonawczych na podstawie załączonych programów funkcjonalno-użytkowych wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii, pozwoleń, decyzji itp., a następnie wykonanie robót budowlanych związanych z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej w Gminie Lubiszyn w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Zadania w ramach przedmiotu zamówienia, podzielone są na trzy części (trzy zadania), tj:

1. Część I (zadanie 1) – Termomodernizacja szkoły podstawowej w Stawie

Zamawiający zastrzega, że wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty budowlane związane z montażem stolarki okiennej i drzwiowej oraz prace instalacyjne wewnętrzne w budynku szkoły podstawowej w okresie wakacyjnym, kiedy w placówce nie przebywają uczniowie.

2. Część II (zadanie 2) – Termomodernizacja sali wiejskiej w Lubnie;

3. Część III (zadanie 3) – Termomodernizacja sali wiejskiej w Ściechowie.

4. Opracowanie Dokumentacji Projektowej winno być wykonane zgodnie
z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, obowiązującymi przepisami, normami
i zasadami wiedzy technicznej obowiązującymi w dniu wydania jej Zamawiającemu.

5. Wykonawca, przy opracowywaniu Dokumentacji Projektowej, zobowiązuje się:

1) zastosować optymalne rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe,
w celu uzyskania nowoczesnych i właściwych standardów dla tego typu zadania inwestycyjnego, które ma być w oparciu o nią wykonane,

2) ponieść wszelkie opłaty za pozyskiwane w ramach realizacji Dokumentacji Projektowej - decyzje, uzgodnienia i opinie,

3) opracować Dokumentację Projektową kompletną z punktu widzenia zadania inwestycyjnego, które ma być wykonane na jej podstawie, spójnej
i skoordynowanej we wszystkich specjalnościach, a w szczególności posiadającej niezbędne uzgodnienia,

4) przedstawiającej rozwiązania szczegółowe w zakresie umożliwiającym realizację zadania inwestycyjnego, które ma być wykonane na jej podstawie, bez dodatkowych opracowań i uzupełnień.

6. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji, opinii, zatwierdzeń i innych dokumentów koniecznych do realizacji robót budowlanych.

7. W ramach wykonywania obowiązków z niniejszej umowy, Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wykonywania przez autora Dokumentacji Projektowej („Projektanta”) podstawowych obowiązków wynikających z art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (tj.: Dz.U. z 2021 r., poz. 2351),
a ponadto do zapewnienia wykonywania przez Projektanta w szczególności następujących czynności:

1) stwierdzenia w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji inwestycji z projektem,

2) wyjaśnianie wątpliwości powstałych w toku realizacji budowlanych wykonywanych na podstawie projektu,

3) uzgadniania z zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do materiałów i konstrukcji przewidzianych
w opracowaniach projektowych powstałych w ramach realizacji niniejszej umowy,

4) udziału w odbiorze inwestycji,

5) udzielania stosownych porad i wskazówek oraz bieżące wyjaśnienie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych,

6) w przypadku wystąpienia konieczności dokonywania zmian w opracowaniach projektowych powstałych w ramach realizacji niniejszej umowy z przyczyn zależnych od wykonawcy lub Projektanta – dokonywanie stosownych zmian.

Wykonawca zrealizuje prace projektowe, a także roboty budowlane na swój koszt i ryzyko oraz zapewni obsługę geodezyjną w związku z wykonywanymi przez siebie robotami, a także obsługę administracyjną, niezbędną do realizacji przedmiotu zamówienia.

Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia kosztorysu ofertowego, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego dla danej części/zadania. Program funkcjonalno-użytkowy jest dokumentem pomocniczymi nie zwalnia Wykonawcy z dokonania wizji lokalnej, przy czym Zamawiający nie określa, że wizja lokalna jest obowiązkowa, lecz wskazana dla sporządzenia jak najbardziej precyzyjnej oferty.

Wykonawca zobowiązany jest sporządzić i załączyć wraz z formularzem oferty kosztorys ofertowy.

Kosztorys ofertowy nie służy do rozliczenia kosztorysowego robót (umowa ryczałtowa), ale służy jedynie do obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy
w przypadku odstąpienia od umowy lub rezygnacji Zamawiającego z wykonania części przedmiotu umowy lub w przypadku wystąpienia robót zamiennych. Do wyliczeń tego wynagrodzenia będą miały zastosowanie ceny jednostkowe określone w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 3 do umowy z wykonawcą.

Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie wykonanie części zadań związanych z promocją zadania inwestycyjnego (projektu). Promocja polegać będzie m.in. na informowaniu społeczności lokalnej o otrzymanym przez Zamawiającego dofinansowaniu poprzez:

a) wykonanie i ustawienie 1 sztuki tablicy informacyjnej wraz z rozpoczęciem inwestycji (w lokalizacji uzgodnionej z zamawiającym o wymiarach min. 1,80 x 1,20 m. Zamawiający przekaże Wykonawcy wzór tablicy wraz z informacjami, jakie mają się na niej znajdować. W okresie realizacji wykonawca jest zobowiązany do jej utrzymania w należytym stanie.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:

- program funkcjonalno-użytkowy - załącznik nr 8 do SWZ,

- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 7 do SWZ.

Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.



Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



Kwoty jaką zamawiający planuje przeznaczyć na realizację zamówienia:

Część 1
Część 2
Część 3


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...